Ieškote, ką pamatyti? Barselonoje rasite be galo daug architektūrinių šedevrų. Labiausiai išgarsėję, keisti ir išskirtiniai kurti žymaus Ispanijos architekto Antoni Gaudi. Architektas pastatė ir rekonstravo dabartinius šedevrus, kurie yra be galo unikalūs dėl savo formų, keistų detalių ir interjero sprendimų. Dabar šie statiniai – garsios lankytinos vietos. Visi šie kūriniai įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Tai puiki pažintinė kelionė keistų bei nematytų reginių mėgėjams. Skrydis į Barseloną bus pilnas naujų patirčių, išvysite keisčiausius pasaulio statinius.
Barselonos Šv. Šeimynos bažnyčia
Ši bažnyčia – viena iš originaliausių pasaulyje, miesto simbolis ir garsiausias ispanų architekto Antoni Gaudi kūrinys. Bažnyčia pradėta statyti nuo 1882 metų ir vis dar yra statoma. Įdomus faktas, jog bazilika visą laiką buvo statoma be leidimo, o jis suteiktas tik 2019 metais. Baigus statybas, tai bus aukščiausias religinis pastatas Europoje, jo aukštis bus daugiau nei 171 metrai. Kiekviena bažnyčios detalė atspindi Bibliją. Statinyje galima įžvelgti A. Gaudi mėgstamą modernizmo stilių, kuris susipina su gotika. Nors bažnyčia dar nebaigta, bet jau dabar sulaukia milijonų turistų iš viso pasaulio dėl savo nepaprastos ir įspūdingos išvaizdos. Tad, lankantis Barselonoje, Šv. Šeimynos bažnyčia turėtų būti vienas iš pirmųjų statinių, kuriuos būtina aplankyti.
Visenso namas
Šis įdomios architektūros namas buvo statytas visai ne kaip muziejus ar kitoks valstybinis pastatas, o kaip privatus gyvenamasis namas. Visenso namas buvo statomas verslininko Manuelio Visenso šeimai kaip vasaros rezidencija. Tai vienas pirmųjų Gaudi moderno stiliaus architektūros darbų, pastatytas 1883–1885 m. Kadangi M. Visensas turėjo plytų gamybos įmonę, dėl statyboms naudojamų medžiagų išskirtinumo statinys atspindi savininko veiklą. Šis namas buvo privati nuosavybė iki 2014 m., vėliau jį nupirko bankas „MoraBanc“ ir po remonto pastatas tapo muziejumi. Dabar galima pamatyti ne tik, kaip atrodo pastato išorė, bet ir kas slypi viduje.
Guelio parkas
Güell vėl pasamdė Antoni Gaudi, kad šįkart įkurtų parką, kuris turėjo tapti gyvenamuoju rajonu. Guelis įsigijo 15 ha žemės, kurioje tilpo 62 sklypai. Deja, ši vieta žmonių visai nesudomino. Galiausiai parke buvo statomi tik du namai, kurie išlikę iki šiandien. 1900–1914 m. įkurtas rajonas buvo parduotas Barselonos miestui ir 1922 m. paverstas parku. Įdomiausias parko objektas yra Gaudi namas. Dabar jame veikia muziejus, eksponuojantis architekto baldus, piešinius ir kitus daiktus. Guelio parkas yra viena iš populiariausių ir labiausiai lankomų vietų.
Guelio rūmai
Antoni Gaudi sukurtas gyvenamasis namas Barselonoje, Carrer Nou de la Ramble gatvėje. Rūmai buvo statomi 1885 – 1890 m. pagal Antoni Gaudi talento gerbėjo pramonininko Eusebi Güell užsakymą. Pastatą puošia gotikiniai vartai, balkonai, langai ir grotos su pragaro simboliais. Nuostabiai atrodo ir rūmų vidus, kuriame daug šviestuvų, raudonų kilimų, marmurinių kolonų ir prabangių baldų. Šiuose rūmuose pirmą kartą atsispindėjo konstrukcinių ir dekoratyvinių elementų derinys, kuris tapo A. Gaudi kūrybos bruožu.
Batljo namas
1877 m. statytas ir niekuo neišsiskiriantis namas buvo nupirktas tekstilės magnato Josepo Batljo. Jis turėjo norą, jog namas būtų išskirtinis, todėl 1904 m. pasirinko architektą A. Gaudi atlikti namo rekonstrukciją. 1906 m. baigtas rekonstruoti namas Batljo šeimai priklausė iki 1954 m., o vėliau buvo parduotas. Pastatas domino labai daug žmonių savo unikalia išvaizda ir dėl patogios vietos, todėl jame yra vykę daug miesto renginių. Statinys pasižymi A. Gaudi stiliumi: ryškiaspalvės mozaikos, įspūdingos ir įmantrios formos. Dėl namo detalių pastatas dar vadinamas Kaulų namu. Pastato kolonos panašios į kaulus, o balkonai primena kaukolės dalis. Stulbinanti yra ne tik namo išorė, bet ir interjeras. Viešint Barselonoje būtinai apsilankykite šiame įspūdingame pastate.
Milų namas
Šis namas buvo paskutinė Antoni Gaudi statyta privati rezidencija. Namas, pastatytas 1906 –1912 m., buvo užsakytas Milų šeimos, todėl statinys ir pavadintas jų vardu. Namas išskirtinis dėl banguotų formų bei detalių, primenančių jūrą. Be to, pastatas neturi nė vienos stačiakampės formos. 1912 metais namo savininkas Pere’as Mila apsigyveno namo apačioje, o kitas patalpas norėjo nuomoti. Tačiau susidūrė su problemomis – žmones atbaidė pastato keistų formų išorė bei vidus. Per savo egzistavimo metus pastatas matęs labai daug: čia buvo įsikūrę barai, meno galerijos, įvairios įmonės ir netgi jame slėpėsi Ispanijos pilietinio karo dalyviai. Pastatas taip pat nemažai laiko buvo ir apleistas, o 1986 metais namą įsigijo Katalonijos bankas. Po to dalis patalpų buvo atverta lankytojams ir netrukus pastatas tapo vienu lankomiausių turistinių objektų Barselonoje.
Barselonos katedra
Ši katedra laikoma ypatinga miesto vieta daug metų, kasdien ją aplanko daugybė vietinių žmonių bei turistų. Jos bokštai matomi beveik iš visų Barselonos miesto vietų, todėl pastatą rasti itin lengva. Barselonos katedra pradėta statyti 13 amžiuje, tačiau darbai buvo baigti tik 15 amžiuje. Nuo 877 metų čia saugomos šventosios Eulalijos relikvijos. Tai buvo jauna mergina, kuri tapo viena iš to meto valdovų aukų. Katedrą puošia gotikos stiliaus dekoro elementai, gražus vidinis kiemelis, kuriame auga apelsinmedžiai, palmės, trykšta fontanas.
Sagrat Cor bažnyčia
Visai netoli Barselonos, ant vieno iš lankomiausio Tibidabo kalno, stovi didinga, iš tolo matoma Sagrat Cor bažnyčia. Pats kalnas yra laikomas šventa vieta. Jo pavadinimas kilo iš Biblijos, reiškiantis „duosiu tau“. Būtent šiuos žodžius sakė velnias Jėzui Kristui. Sagrat Cor bažnyčia buvo pradėta statyti 1902 metais, statybos baigėsi po beveik 6 dešimtmečių. Pastatas yra katalonų architekto Enrico Sagnier darbas, kurį užbaigė jo sūnus Josep Maria Sagnier i Vidal. Tai gražus gotikos stiliaus statinys, kuris susipina su romanų stiliaus elementais. Pakilti į bažnyčią galima tramvajumi arba funikulieriumi.
Triumfo arka
Tai dar vienas svarbus ir daug dėmesio sulaukiantis statinys. Ši arka yra vienas iš Barselonos simbolių, todėl čia nuolat būriuojasi daugybė turistų. Triumfo arka buvo pastatyta 1888 metais. Ji yra išskirtinė iš daugelio kitų, jog yra pastatyta iš raudonų plytų. Virš arkos yra Ispanijos provincijos herbai, statinį puošia skulptūros. Arka puošia įėjimą į Citadel parką ir Luis Companus bei San Joan bulvarus. Viešint Barselonoje būtina apsilankyti, pasivaikščioti ir pasigrožėti šia nuostabia vieta.
Kolumbo paminklas
Didingas Kolumbo paminklas, skirtas pagerbti garsųjį keliautoją Kristupą Kolumbą. Kolumbas į Barseloną atplaukė po to, kai atrado Amerikos žemyną. Čia jis visiems pasakojo apie savo nuotykių ir iššūkių kupiną kelionę. Garsiausi menininkai dirbo prie šio paminklo ir dabar jis yra lankomas turistų ir vietos gyventojų. Kolumbo paminklas šioje vietoje iškilo 1888 metais. Kolona siekia 60 metrų aukštį ir dar 7 metrus iškilusi įspūdinga bronzinė Kolumbo statula. Apžiūrėjus paminklą galima pakilti liftu, įrengtu jo viduje, į apžvalgos aikštelę. Iš čia atsivers gražus Barselonos miesto vaizdas.
Lėktuvų bilietai, jų kainos randamos internetu, o skrydis į Barseloną pamatyti šias vietas nebus varginantis ir ilgas, nes į šalį turime tiesioginius skrydžius.